O mně

Lidé z mého okolí po mně čas od času chtějí poradit s webem, protože „ty jsi přes ty počítače“ a zároveň já sám mám tristní zkušenosti s weby malých firem a živnostníků. Od těchto dvou lehce nesouvisejících věcí byl už jen krůček k rozhodnutí zkusit pomoci malým firmám a živnostníkům s jejich prezentací na internetu.

Internet mě živí od roku 1998 a troufám si tvrdit, že zkušeností jsem za ta léta nasbíral tolik jako málokdo. Mám zkušenosti s řízením programátorů, s plánováním vývoje malých i velkých projektů i s vymýšlením drobných vylepšení. Vím, co funguje a co ne.

Od roku 2002 mám podíl v internetovém vydavatelství Internet Info a díky tomu vím, co znamená vybudovat z nuly web s návštěvností statisíc uživatelů měsíčně a vím i co znamená provozovat web, který navštíví přes milion uživatelů měsíčně.

Vím, jak drobná změna tlačítka dokáže zlepšit konverzní poměr o desítky procent nebo jak lze posunutím reklamní pozice zdvojnásobit zisky z ní.

Vím, co znamenají zkratky HTTP a HTTPS a jaký je mezi nimi rozdíl. Vím, co je FTP, umím se zorientovat v PHP nebo CSS a dokážu posoudit, jestli je pro vás lepší hosting nebo VPS.

Prostřednictvím Internet Info držím také menší podíl v jedné z nejlepších českých agentur zaměřených na internetový marketing, takže rozumím i zkratkám jako jsou SEO, PPC, PPL, ROI, CTR nebo RTB. Vím, jak se dělá uživatelské testování za pár korun i za statisíce, k čemu je copywriter a jak a proč se dělá analýza klíčových slov.

Ať už plánuji změny na Slunečnice.cz, které ovlivní statisíce lidí, nebo ladím web své manželky, snažím se používat především selský rozum a vše dělat maximálně jednoduše. Pokud je vám podobná filozofie blízká a potřebujete s něčím okolo webu poradit, napište mi.

Můj internetový život v kostce

1998
Michalem zakládáme firmu 4web a spouštíme monitoring návštěvnosti Navrcholu.cz.
1999
Spouštíme dnes již kultovní server pro fanoušky Open source a Linuxu Root.cz, kromě serverů Navrcholu.cz a Root.cz nabízíme webhostingové služby.
2002
4web fúzuje s vydavatelstvím Internet Info, provozovatelem webů jako je Lupa.cz, Měšec.cz nebo Slunečnice.cz a já v něm získávám podíl.
2004 – 2009
V Internet Info zastávám pozici technického ředitele, mám na starosti tým programátorů a chod serverů po technické stránce.
2009 – současnost
V Internet Info mám na starosti nové projekty a příležitosti a od roku 2014 i ty původní v pozici produkt manažera.

Rozhovory