Šablon pro WordPress existují doslova mraky a vybrat si tu pravou je téměř nadlidský úkol. Pokusím se vám v tom pomoci. Představím vám Divi od Elegant Themes.

Proč Divi od Elegant Themes?

Kdybych měl shrnout výhody Divi do jedné věty tak proto, že v ní doslova a do písmene naklikáte libovolný web během pár minut a nemusíte o HTML vědět vůbec nic.

I bez znalosti HTML

A když říkám naklikáte, tak opravdu myslím naklikáte, protože Divi obsahuje i tzv. WYSIWYG režim, což znamená, že stránku můžete editovat přímo v prohlížeči tak, jak ji vidí návštěvník. Například si prohlížíte na svém webu ceník a přijde vám, že písmo je moc malé. Nikam neodcházíte, prostě jen kliknete a písmo plynule posuvníkem zvětšujete. Když jste spokojeni, kliknete na uložit a je to. Jednodušeji to už opravdu nejde.

TIP: podívejte se, co šablona Divi umí v krátkém videu, které jsem s ní natočil.

Pro mobily a tablety automaticky

Samozřejmostí je v dnešní době automatická responzivita stránek. To znamená, že se nemusíte nijak speciálně starat o návštěvníky přicházející na váš web s mobilem či tabletem – váš web se jim automaticky přizpůsobí. Pokud ale chcete obsah přizpůsobovat i nad rámec automatiky, můžete. Každý prvek lze pro jednotlivá zařízení úplně skrýt a nebo mu změnit parametry, například velikost fontu.

Bezpečnost

V Elegant Themes nepodceňují ani bezpečnost a Divi nechali projít bezpečnostním auditem od firmy Sucuri, která testy okomentovala takto:

Auditem kódu jsme nezjistili žádný bezpečnostní problém. Vzhledem k netradičnímu zadání jsme kód testovali několikrát a vždy se stejným výsledkem. Vývojový tým Elegant Themes odvádí výjimečnou práci.

Rychlost

Rychlost webu je jedním z důležitých parametrů a rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Divi je slušně rychlá šablona, na tools.pingdom.com dosahuji 88 bodů ze sta a to jsem zatím nedělal žádné optimalizace – kromě kešování nepoužívám žádný další zrychlovací plugin.

Cena

Divi lze koupit formou předplatného na rok za $89 a nebo „navěky“ za jednorázových $249. Za tuto cenu získáte:

  • Divi + dalších 86 WordPress témat
  • desítky předpřipravených designů v rámci Divi
  • pluginy Monarch (sociální sítě) a Bloom (sběr e-mailů)
  • aktualizace
  • podporu
  • možnost vše použít na neomezeném počtu webů

K tomu jen dovětek: 87 témat za jedny peníze je fajn, ale vás bude zajímat jen Divi, případně Extra, což je takové Divi pro magazíny. Ostatní témata podle mě za moc nestojí a jsou v nabídce spíše z historických důvodů. I z prezenatce na webu Elegant Themes je jasně vidět, že vlajkovou lodí jsou Divi a Extra.

TIP: Láká vás Bitcoin, ale netušíte, která bije? Mrkněte na kurz pro začátečníky, kde se naučíte úplně zdarma vše důležité a pochopíte základy. Kurz Jak začít s Bitcoinem.

Hodně zajímavá je možnost použití na libovolném počtu webů – můžete na Divi postavit weby klientů nebo kamarádů a náklady jim přeúčtovat.

S Divi také nebudete potřebovat spousta pluginů, protože jejich funkce jsou vestavěné. Namátkou fotogalerie, diskuse, kontaktní formuláře, různé slidery a paralax efekty a pod. Takže buď za pluginy ušetříte, protože je nekoupíte a nebo v případě pluginů zdarma alespoň svému WordPressu ulehčíte – je známá pravda, že čím méně rozšíření nainstalujete, tím lépe.

Na vlastní kůži

Chtěl bych se tady na blogu věnovat Divi častěji a to samozřejmě nejde bez toho, abych šablonu reálně používal, takže ji používám a vy na ní právě koukáte.

Z hledání šablon pro WordPress jsem byl vždy zoufalý, protože se tím dá zabít velmi mnoho času a často bez výsledku. Po té, co jsem objevil Divi, mám jasno v tom, že už nikdy žádnou jinou šablonu shánět nebudu 🙂

Mrkněte na ni taky

Síla Divi se ale naplno projeví spíše na prezentačních webech než na blogu. Její síla je v neuvěřitelně pohodlném a rychlém naklikání nejrůznějších produktových landing page (ale uděláte v ní klidně i celý eshop). Malá ochutnávka je třeba moje landing page na ebook Abeceda interetu a nebo nabídka kontroly webu. Takovéto landing page naklikáte za pár minut a o HTML nemusíte vědět vůbec nic.

Pokud chcete vidět jiné weby postavené na Divi, tak se podívejte třeba na somebodyshero.co.uk a nebo jděte rovnou na výsledky Google a kochejte se 🙂 .

Na tenhle článek doufám brzy navážu dalšími příklady z praxe. Pokud vás šablona Divi zaujala, můžete si zapsat můj newsletter a nový článek vám neunikne.

Přátelská rada na závěr: sebelepší nástroj vám neudělá krásný web, pokud nemáte vkus a aspoň maličko grafického cítění. I v Divi dokážete splácat naprosto strašný web plný nepotřebných efektů. Proto web testujte na lidech. Jde to i zdarma.

Vyzkoušet Divi

Související články: