Vytvořit slušný firemní web, za který se nemusíte stydět, nemusí být otázka tisíců nebo dokonce desetitisíců. Dá se pořídit i za pár stovek a pár hodin času.

V tomto článku si ukážeme vytvoření jednoduchého firemního webu krok za krokem tak, že to zvládne i poučený laik.

Návrh webu

Vyrobíme v dnešní době populární jednostránkový web, který ale bude obsahovat všechny potřebné informace pro potenciálního zákazníka.

Abychom dokázali udělat web responzivní, tj. fungující spolehlivě i na telefonech a tabletech, použijeme službu, která se o vše postará za nás a vygeneruje nám web s použitím frameworku Bootstrap. Službu, která nám tvorbu výrazně zjednoduší, najdeme na serveru Script Eden.

Na tomto webu si metodou Drag and Drop doslova naklikáte vzhled svého webu z připravených komponent (hlavička, galerie, o nás, reference atd.). Komponenty pochopitelně pracují s ukázkovým textem i obrázky, ale nebojte, přímo v rozhraní služby můžete obsah upravovat a pokud se něco upravit nepodaří, jde to i později v textovém editoru.

Jakmile budete spokojeni se vzhledem a rozložením prvků, klikněte na tlačítko Export site a celý web se vám stáhne do počítače jako jeden ZIP soubor. V počítači pak můžete ještě doladit texty a další drobnosti. Doporučuji ale nezasahovat do HTML, pokud nevíte, co děláte. Web si tak lehce rozbijete a budete muset vše naklikat znovu.

Registrace domény a zřízení webhostingu

Pokud ještě nemáte doménu, vyberte si ji třeba podle mého článku Jak vybrat doménu a zaregistrujte si ji u Wedosu na této stránce.

Protože děláme nízkonákladový web, využijte nabídku firmy Wedos i pro webhosting – objednejte webhosting NoLimit za 25 Kč/měsíc. A náklady sražte ještě použitím slevového kuponu „WN650AAYSP„, který vám cenu sníží o 50 %!

TIP: Láká vás Bitcoin, ale netušíte, která bije? Mrkněte na kurz pro začátečníky, kde se naučíte úplně zdarma vše důležité a pochopíte základy. Kurz Jak začít s Bitcoinem.

Spuštění webu

Pokud vše proběhlo správně, máte po zaplacení potvrzenu registraci domény i zřízení webhostingu. Teď tedy už stačí jen nahrát na server web, tj. vše, co obsahoval ZIP ze serveru Script Eden a je to. Pokud jste vše udělali správně, měli byste po zadání vaší domény do prohlížeče vidět váš nový web.

Cena za web

Máte firemní web, který vás nestál majlant a který vám i bez dalších nákladů určitě přivede pár zákazníků.

Celkové náklady na web a rok jsou 125 Kč za doménu + 300 Kč webhosting = 425 Kč za rok. Plus DPH, pokud nejste plátci.

Troufám si tvrdit, že 425 Kč vám web za rok určitě vydělá, i když na něj zapomenete a nebudete se mu nijak aktivně věnovat (doplnění: po tomto testu je to otázka). Pokud se mu ale aktivně věnovat chcete, nezapomeňte si zapsat odběr mých tipů do e-mailu.

Popsaným způsobem vytvořený web vám nezajistí tisíce zákazníků, ale zajistí vám přítomnost na internetu a to, že člověk hledající vaši službu či zboží ve vašem okolí, nalezne vás. Zbytek je už na vás. Máte web, na kterém můžete dále stavět a rozšiřovat ho.

 

Související články: